Добра новина за феновете на Ботев донесе денят 8-ми март. Най-после тежки машини се появиха на стадион „Христо Ботев“, след като строежът му бе замразен от години. Багери и камиони на фирма "Запрянови" влязоха днес на стадиона, като трябва да подготвят терена за същинските строителни дейности, които ще се извършват от "Главболгарстрой".
Още: Кметът на Пловдив се срещна с посланика на Аржентина
Още: Пловдив почете 152 г. от гибелта на Апостола на Свободата
Работите по стадиона бяха размразени, след като преди три дни стана ясно, че ПФК Ботев е получил одобрение за получаване на заем от Фонда на фондовете за довършването на „Колежа“, както феновете наричат любимия си стадион. Собственикът Георги Самуилов предвижда да осигури 25 процента от финансирането, а останалите 75 процента ще са от заема.
Реконструкцията на стадион „Христо Ботев“ стартира през лятото на 2013-та година като по план съоръжението трябваше да е готово за две години. Предвиждаше се „Колежа“ да е най-модерния стадион в България и да отговаря на 4-та категория по стандартите на УЕФА, което означава да може да приема дори полуфинални срещи от Шампионската лига. След фалита на КТБ обаче, проектът бе замразен, а концесията, която изтече през 2018-та година, бе предоговорена с община Пловдив. Така според новия план, стадион „Христо Ботев“ трябва да бъде готов през март 2020-та година.
Още: Млад диригент от Пловдив повежда деца със СОП в чудния свят на музиката
Още: Спукана тръба наводни голяма улица в Пловдив
До момента в изграждането на стадион „Христо Ботев“ са инвестирани 10 милиона лева, като обектът е спрян на Акт 10. Вдигнат е грубия строеж на две от трибуните – южната и източната. Според новия договор, а инвестицията не трябва да е по-малка от 14 милиона и 450 хиляди лева. В случай на неизпълнение на концесията, клубът ще дължи неустойка в размер на 10 процента от неизпълнената по договор инвестиция.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Община Пловдив обяви обществени поръчки за санирането на жилищни сгради в два квартала