Руснаците не се спират след Суми - атакуваха пътнически влак в Черниговска област

14 април 2025, 14:17 часа • 1972 | прочитания

Ден след фаталния удар с две балистични ракети в центъра на Суми, където загинаха най-малко 34 души, а над 100 бяха ранени, включително деца, Русия извърши още едно зверство. Силите на диктатора Владимир Путин са атакували с дронове пътнически влак в Черниговска област на Украйна. За щастие, не се съобщава за жертви, гласи информацията на Вячеслав Чауш - началник на Черниговската областна военна администрация.

Удар по влака, преди да потегли

"Днес, 14 април, руските сили нанесоха удар с безпилотни летателни апарати по пътнически влак в Семеновка, Черниговска област, половин час преди планираното му отпътуване", гласи съобщението.

Още: Украински полковник е бил убит при руския ракетен удар в Суми (СНИМКА)

Според началника на Черниговската областна военна администрация по време на нападението влакът все още не е бил запълнен с пътници, така че няма жертви, въпреки че един вагон е със сериозни повреди.

Освен това руски безпилотен летателен апарат тип FPV е нанесъл удар по промишлено съоръжение в Новгород-Сиверския район, като е повредил важна инфраструктура.

Предишни нападения в Семеновка

Миналата седмица руските сили обстрелваха два района в Черниговска област, в резултат на което беше ранена една жена - медик от болницата в Семеновка. Болницата е била обстрелвана с FPV дронове, като са били повредени две отделения.

Още: 13-годишно дете изнасяло ранените от горящия тролейбус в Суми. Още един знак за победата на Украйна (ВИДЕО)

Обстрелвани са и селскостопански предприятия, детска площадка, автомобил и жилищна къща.

В петък, 4 април, руската армия нанесе удар по железопътната гара в град Семеновка. По данни на властите - вследствие на директния удар по сградата на жп гарата е повреден покривът и са изпочупени прозорци.

В началото на януари руската армия бомбардира граничния град Семеновка в Черниговска област. Бяха ранени девет души, припомня РБК-Украйна.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Димитър Радев
Димитър Радев Отговорен редактор
Новините днес