Военнослужещи от Сухопътните войски оказаха помощ на жителите на село Татари, Община Белене, област Плевен, което е в частично бедствено положение заради проблеми с водоснабдяването, съобщиха от Министерство на отбраната.
Още: Там са ходили библейски царе: археолози откриха изгубена резиденция на цар Давид
Още: Община Плевен организира традиционния Богоявленски ритуал за хвърляне на кръста
Как са помогнали?
Военнослужещи от формированията на 55-ти инженерен полк от Белене и Пловдив завършиха изграждането на сондаж за снабдяване с питейна вода на жителите на селото вчера, 20 ноември. Специализираният екип действа под ръководството на старши лейтенант Анна Пандурска, по искане на Община Белене и със заповед на командира на Сухопътните войски.
Водната криза в района
Вследствие на продължителното засушаване и липсата на валежи повече от 4 месеца, през август в село Татари бе обявено частично бедствено положение. С изграждането на сондажа за вода военнослужещите за пореден път помогнаха на нуждаещи се. ОЩЕ: "Заради безводието": Над 70 000 литра вода са доставени от Държавния резерв
Още: Ледената пързалка в Плевен отваря до дни
Още: Благотворителен базар в Коледното градче на Плевен събира средства за лечението на учителка
Мерките на държавата за безводието в Плевен и Ловеч
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Безплатен и с удължено работно време ще е транспортът в Плевен навръх Нова година
Още: Потребителите на Домашния социален патронаж в Плевен получиха индивидуални пакети
Припомняме, че служебното правителство открои като ключово изграждането на язовир "Черни Осъм"за решаването на проблема с безводието в Плевен и Ловеч
Припомняме, че в края на август министър Коритарова обяви, че правителството размразява проекта за язовира, за да се реши 30-годишният режим на водата в Плевен и Ловеч.
През 60-те години на миналия век е разглеждана необходимостта от изграждане на язовир на рeка Черни Осъм, като първоначалната идея предвижда изпълнение на бетонна язовирна стена с височина от 100 метра. Строителството на язовир ,,Черни Осъм“ започва през 1986 г., а през 1990 г. е спряно поради изразено недоволство от местното население, опасения за негативно влияние на проекта върху околната среда и неизвършени отчуждителни процедури. ОЩЕ: "Проблемът с безводието е много остър": МРРБ и МОСВ се фокусирът върху язовир "Черни Осъм"
Още: Плевен с цветя за 84 години от рождението на незабравимия Емил Димитров
Още: Атракциони за малки и големи посрещат плевенчани и гости на града за празниците