За всички общински училища и детски заведения в община Плевен са осигурени с дезинфектанти и предпазни маски. Раздаването им ще стане няколко дена преди датата, на която ще бъдат възстановени учебните занятия, съобщи днес плевенската общинска управа.
Още: Кметът на Плевен посрещна делегация от побратимения град Бурса
Още: Община Плевен къса с общинската фирма „Паркстрой“
Вече са доставени заявените от Община Плевен количества предпазни маски и дезинфектанти. Разпределянето им е започнало от днес. Първи ще получат такива материали кметствата в общината. Утре, 9 април, те ще бъдат раздадени на второстепенните разпоредители с бюджет в сферата на здравеопазването и социалните дейности.
Дезифектанти и маски са доставени и за общинските предприятия, за служителите от дирекциите „Обществен ред и сигурност”, както и за фронт-офисите - „Местни данъци и такси”, „Гражданска регистрация и обредни дейности”, Центъра за административно обслужване на гражданите. За последните три звена, както и за Заседателна зала на Община Плевен са закупени и бактерицидни лампи за стерилизация на въздуха чрез ултравиолетови лъчи.
Още: Плевен се преклони пред личността и делото на Апостола на Свободата
Още: Община Плевен ще изгради нов Дом за възрастни хора в Бохот
НА ЖИВО: Последна информация и всичко за коронавируса, 8 април
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Партньорство на Плевен дава възможност на ученици да придобият кулинарни умения
Още: Изложение на българските университети и колежи отваря врати за трети път в Плевен