Пешеходните пътеки пред и около училищата и детските заведения в Плевен са обновени по повод предстоящия старт на учебната година. Дейностите започнаха през м. август и се изпълняват от фирма „Виалукс-България“ ЕООД, с която Община Плевен има сключен договор за възлагане на обществена поръчка с предмет: „Организация и безопасност на движението на територията на град Плевен“.
Още: Без „Синя зона“ в празничните дни за Великден в Плевен
Още: Комисия предложи да се награди архитект със званието „Почетен гражданин на Плевен“
През летния сезон са обновени общо 316 пешеходни пътеки. Те са обозначени с надписи и стрелки съгласно нормативните изисквания на Наредба 2 за сигнализацията на пътищата с пътна маркировка. С цел подобряване на безопасността на движение е положена двупластова акрилатна боя със светлоотразителни перли, която способства за по-високо сцепление и видимост на пешеходните пътеки.
Успоредно с новата маркировка, в районите на пешеходните пътеки поетапно се извършва проверка на състоянието и видимостта на пътните знаци Д17 „Пешеходна пътека“ , както и на устойчивостта на пешеходните парапети.
Още: Плевен в очакване на Великден
Още: Плевен посреща Великден с богата програма
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Пускат фонтаните в Плевен за Великден
Още: Община Плевен обявява нов публичен търг за жилищния блок, който закупи от НЕК