"Да разсеем малко мъглата... Снощи е имало крехко разбирателство в Парламента между всички, подчертавам всички, групи как да се гласува днес по Плана за възстановяване и устойчивост. Днес в Парламента всички политически сили спазват това разбирателство и кротко се опитват да стигнат до гласуване... Всички, освен ГЕРБ, разбира се".
Това пише във Facebook пиар експертът Любомир Аламанов относно гласуването, с което Народното събрание даде мандат на Министерски съвет да преговаря с ЕК за промени в ПВУ и въглищните централи да могат да работят до 2038 г.
Според Аламанов в някакъв момент ГЕРБ "абсолютно непредизвикано нарушават споразумението, започват нападки, инсинуации, поредни опити за пренаписване на историята и всички други ченгеджийски похвати за печелене на партийна предизборна полза".
"Това май е горе-долу всичко, което трябва да се знае за способността на ГЕРБ за конструктивна работа. И за желанието им уж да имало разбирателство в този парламент.
Както се казва: Не ги слушайте какво говорят, гледайте ги какво правят.
Май вече всички са наясно, че няма как да имат нещо общо с политиците, които:
- уж са победители в поредни избори, а за пореден път не могат да направят правителство;
- са толкова "токсични", че никой не иска да управлява с тях;
- можеха преди две години да изпратят Плана за възстановяване, но се уплашиха да поемат отговорност;
- са поели много ангажименти, за които сега се отмятат или направо обвиняват други за действията си;
- откраднаха 15 години от живота ни;
- направиха схемата за раздавалките;
- пропиляха възможността да използваме разумно европейските фондове;
- не направиха нито една реформа за 15 години;
- вкараха псевдо-патриотите във властта и дадоха възможност да се развихри най-ужасната анти-европейска пропаганда от високата трибуна на МС.
И още много.
А този Парламент работи много повече от предишния. По една единствена причина - в този парламент втората сила е донякъде конструктивна. А не като в предишния Парламент - втората сила да счупи всички рекорди по губене на парламентарно време. Ама и това не си го признават...
Да отиваме на избори, че този кошмар не се издържа вече...", завършва Аламанов.