04:45 ср  2 апр 2025

Тезджан Наимова е новата европейска шампионка на 60 метра! (Видео)

03 март 2013, 19:34 часа • 37273 | прочитания

Тезджан Наимова стана европейска шампионка в спринта на 60 метра при жените на Европейското първенство по лека атлетика в зала.

Още: Олимпиецът, за чиято глава ФБР дава 10 милиона долара

Още: Карлос Насар реши дали ще участва на Европейското първенство по вдигане на тежести

Във финала на дисциплината на шампионата в Гьотеборг, Швеция, Наимова финишира с личен резултат от 7,10 секунди.  Българката не стартира по перфектния начин, но след това разви отлично бягането си, за да спечели в крайна сметка златото.

Ивет Лалова остана четвърта със 7,12 секунди, също личен резултат, само на стотна от бронзовия медал.

Втора и трета завършиха Мария Рйемийен от Украйна и Сомаре от Франция със съвсем малко изоставане от Наимова. За първи път от 2005 година имаме отличие от такива първенства - тогава Ивет триумфира на 200 метра.

Още: "Щеше да се самоубие, ако беше останал в Ред Бул"

Още: Трагедия в семейството на Юсейн Болт: "Неговият пример вдъхновява света"

Това беше втори европейски финал за Наимова на 60 м, след като се класира пета на първенството на континента в Бирмингам 2007 г., предаде bgathletic.com. Българката спечели днес своя трети златен медал от голямо първенство, но първи при жените. Тя беше световна шампионка на 100 и 200 м за девойки през 2006 г. Възпитаничката на Стойко Цонов подобри личния си рекорд три пъти в Гьотеборг. Тя започна със 7.12 сек в сериите, а на полуфинала финишира за 7.11 сек.

В момента България държи и двете титли на Европа, тъй като актуална европейска шампионка на 100 м в Ивет Лалова. Последната титла на страната ни на 60 м беше през 1980 г., когато Софка Попова триумфира в Зиндефинген (Гер). Година по-късно Попова стана също еврошампионка, но на 50 м.

ВИДЕО ОТ ФИНАЛА МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК

Още: Историческо! Йоана Илиева е в Топ 3 на света

Още: Световен триумф за историята в зала и дебютни шампионати на шосе в България: "Бегачите" през март 2025 г. (ОБЗОР)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес
Failed to fetch