Страхотно! Лора Христова защити световната си титла в суперспринта в летния биатлон

22 август 2024, 21:23 часа • 3101 прочитания

Българската национална състезателка по биатлон Лора Христова успя да спечели още една световна титла в летния биатлон! Българката спечели суперспринта при девойките на Световното първенство в Опетя, Естония, финиширайки състезанието с една грешка в четирите стрелби.

Лора Христова с четвърта световна титла в летния биатлон

Христова финишира за време 22:41.9 минути, което ѝ отреди първото място. На крачка от медалите остана Валентина Димитрова, която се нареди четвърта след пет грешки. Ирина Георгиева пък се класира 29-а. Юношите Константин Василев, Веселин Белчински и Георги Джоргов останаха извън първите 25.

Христова добави още едно световно злато към колекцията си

Само преди година Лора Христова спечели три златни медала в летния биатлон - в суперспринта, в спринта и в преследването при девойките, с което стана и най-титулуваната биатлонистка на шампионата. Тя спечели трето поредно световно отличие в суперспринта, след като взе бронз и на Световното в Руполдинг 2022.

ОЩЕ: Б отборът по биатлон - с нови треньори и разделен на мъже и жени