Солиден старт за България в първия старт на Световното първенство по биатлон 2023 в Оберхоф, Германия. Българският тим в състав Милена Тодорова, Валентина Димитрова, Владимир Илиев и Благой Тодев завърши на 17-о място в смесената спринтова щафета.
Още: Мир в БОК! Лечева и Костадинова рамо до рамо: Разбрахме се! (ВИДЕО)
Още: „60-годишна девойка“: Антъни Иванов отвърна на шефа на БФПС и качи загадъчно съобщение
Българската щафета финишира с изоставане от 4:34 минути от новите световни шампиони от Норвегия. Втората позиция в смесената спринтова щафета бе за отбора на Италия, който финишира на 11 секунди изоставане, докато трети завърши отборът на Франция на 55 секунди от първото място.
Българската щафета използва 11 резервни патрона и завъртя една наказателна обиколка. Любопитното бе, че тимът ни успя да изпревари Литва, която завърши състезанието без наказателна обиколка и със само шест използвани патрона. И четиримата състезатели на България се представиха на високо ниво.
Световното първенство в Оберхоф продължава до 19 февруари. На 10 и 11 февруари предстоят спринтовете при жените и мъжете, а след това идват преследването, индивидуалното, единичната щафета, щафетата и масовият старт.
Още: Стефка Костадинова предложи споразумение за БОК в 4 точки, Лечева не знае за такава декларация
Още: "Обещавам да ти нося цветя на гроба": Сигнал срещу Антъни Иванов в прокуратурата