Прекрасно: Антоанета Стефанова завърши в топ 10 на Световното по блиц шахмат!

30 декември 2023, 16:15 часа • 6139 | прочитания

Звездата на българския шахмат Антоанета Стефанова успя да завърши на престижното 10-о място на Световното първенство по блиц за жени в Самарканд, Узбекистан. Бившата световна шампионка в класическия и в ускорения шахмат завърши с актив от 11 точки и влезе в топ 10 на света.

Още: Карлос Насар по ТВ: Кога и къде да гледаме Европейското първенство в Кишинев? (обновена)

Още: След мощния старт: Стилияна Николова допусна грешки и се задоволи с бронз в Баку

Антоанета Стефанова завърши на 10-о място на Световното по блиц

С този актив гросмайстор Стефанова раздели местата от 6-о до 14-о, а допълнителните ѝ показатели я наредиха на десето място. Шампионка с 14 точки стана рускинята Валентина Гунина, а втора с 13,5 остана Александра Костенюк, с която Стефанова направи реми.

Антоанета Стефанова

Как се представиха останалите българи в ускорения шахмат?

Бронзовото отличие спечели Чжу Цзиндър, която отстъпи на Стефанова, но след това записа пет последователни победи. Останалите българки в надпреварата - Нургюл Салимова, Надя Тончева и Гергана Пейчева, събраха по 9 точки, като се наредиха съответно на 41, 47 и 52 позиция.

Още: НА ЖИВО: Карлос Насар атакува златото на Европейското по щанги, следете тук!

Още: Стилияна Николова тръгна мощно на Световната купа в Баку - отвя олимпийските медалистки от Париж

При мъжете за седми път световен шампион стана Магнус Карлсен, докато Иван Чепаринов се нареди на 92-о място.

Още спортни новини четете в Actualno.com!

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Стефан Йорданов
Стефан Йорданов Отговорен редактор
Новините днес