Кубинка не остави шансове на Юлияна Янева в Париж - остават надежди за бронз!

10 август 2024, 12:57 часа • 2183 прочитания

Българската състезателка по борба Юлияна Янева загуби още на старта на участието си на Олимпийските игри 2024 в Париж, след като бе победена от Марин Потрийе (Куба) с 1:7 точки в кат. до 76 кг свободен стил. Янева бе надиграна и ще се надява да бъде изтеглена от кубинката до репешажи, за да има шансове за бронзово отличие в неделя.

Юлияна Янева загуби от Марин Потрийе в дебюта си на Олимпийските игри

Още в самото начало на срещата Потрийе успя да реализира много добра атака, чрез която успя да стигне набързо до аванс от шест точки. След това Юлияна опита да измисли нещо, за да се върне в срещата, но кубинката бе изключително стабилна - и добави още една точка към актива си преди почивката.

Юлияна Янева

През втората част Юлияна опита да атакува, но кубинката бе твърде стабилна и не позволи на нито една атака да я застраши. Едва в края българката завоюва една точка, която не бе от значение за крайния резултат. Трябва да се отбележи, че Янева се състезава в нетрадиционна за нея категория, като тя е значително по-лека от останалите боркини.

Малко по-рано другата българска боркиня Биляна Дудова не успя да стигне до мач за бронзов медал в Париж.