Гонзо, Любо Ганев и Илиана Раева влязоха в Изпълкома на БОК, Стоичков и Краси Инински са аут

19 март 2025, 17:28 часа • 2308 | прочитания

Новият председател на Българския олимпийски комитет Весела Лечева предложи Изпълком на централата от 21 души, който бе приет с единодушие. В него влизат президентите на БФС Георги Иванов и БФВ Любомир Ганев, както и Илиана Раева, която е председател на федерацията по художествена гимнастика. За сметка на това аут от Изпълнителния комитет на БОК са президентът на БФБокс Красимир Инински, както и легендата на родния футбол – Христо Стоичков.

Кои влизат в Изпълкома на БОК?

Както е известно, днес Весела Лечева спечели изборите за председател на БОК, след като победи досегашния президент Стефка Костадинова с 48:33 гласа. Новата шефка на олимпийския комитет веднага предложи Изпълком, в който попаднаха представители на 18 спорта. Сред членовете на новия Изпълнителен комитет са още ректорът на НСА професор Красимир Петков, сноубордистът Радослав Янков, който е представител на спортистите и самата Весела Лечева.

Георги Иванов - Гонзо Весела Лечева

Бе избран и Контролен съвет

Любопитно е да се спомене, че сред членовете на Изпълкома на БОК има представители на спортове като бейзбол и софтбол, конен спорт, фехтовка и хокей на лед. Днес бе избран и Контролния съвет, който е съставен от трима души. Това са Антонио Антонов, Илия Лалов и Стоян Димитров. Съветът също бе избран с единодушно решение.

Изпълкомът на БОК:

Атанас Фурнаджиев - биатлон

Георги Глушков - баскетбол

Любомир Ганев - волейбол

Красимир Дунев - спортна гимнастика

Володя Златев - бадминтон

Румен Стоилов - джудо

Тодор Гергов - конен спорт

Явор Андреев - бейзбол и софтбол

Иван Колев - лека атлетика

Георги Аврамчев - плувни спортове

Цеко Минев - ски

проф. Красимир Петков - НСА

Слави Бинев - таекуондо

Илия Кирилов - спортна стрелба

Величка Христева - фехтовка

Георги Иванов - футбол

Мартин Миланов - хокей на лед

Илиана Раева - художествена гимнастика

Евгения Раданова - шорттрек

Радослав Янков - представител на спортистите

Весела Лечева - председател на БОК

ОЩЕ: "Всеки гласува съвестно, само можем да благодарим на Стефка за тези 20 години"

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Бойко Димитров
Бойко Димитров Отговорен редактор
Новините днес