Божидар Саръбоюков спечели сребърен медал на дълъг скок в Женева

23 септември 2024, 11:03 часа • 489 прочитания

Най-добрият български състезател в дългия скок Божидар Саръбоюков успя да спечели сребърен медал на международен турнир по лека атлетика в Женева, Швейцария. 20-годишният българин успя да скочи 7.96 метра, което му отреди второ място в крайното класиране при мъжете.

Божидар Саръбоюков завърши сезон 2024 със силен резултат

Саръбоюков, който има личен резултат 8.22 метра от миналото лято, отново доближи заветната граница от 8 метра. Победител стана Шено Кутце от Намибия, който също остана под 8-те метра с резултат от 7.99 метра. Бронзът бе за Анвар Анваров (Узбекистан) със 7.87.

Божидар Саръбоюков

Надпреварата в Женева бе само за дисциплините скок дължина мъже и жени, както и овчарски скок мъже и жени. При жените в скока на дължина първото място зае Елиан Мартинс (Бразилия) с 6.30 метра. За Саръбоюков това бе последно състезание за 2024-а година.

Припомняме, че Божидар се състезава и на Олимпийските игри в Париж, където 3 сантиметра го разделиха от олимпийски финал. Той зае и престижното шесто място на Европейското първенство в Рим по-рано през годината.