С грамота и статуетка бе отличена Даниела Цанова, секретар на Община Ловеч, по време на конференцията „Интелигентните градове и общини – визия за бъдещето“ (30 -31 юли 2021 г., Правец). Конференцията се осъществи от фондация „Конрад Аденауер“ и Асоциацията на българските градове и региони (АБГР) със съдействието на VIVACOM.
Още: Тетевен обсъди план-приема за учебната 2025/2026 г.
Още: Пенсионерските клубове от Тетевен отбелязаха коледно-новогодишни празници с тържество
Събитието събра областни управители, заместник-областни управители, кметове, заместник-кметове, председатели на общински съвети, секретари на общини, общински съветници, членове, партньори и приятели на Асоциацията. По време на съпровождащата я церемония бяха раздадени Националните награди на АБГР. Даниела Цанева получи отличията от Ергин Емин, изпълнителен директор на АБГР. Наградата е в категория „Секретар на Голяма община" на Асоциацията на българските градове и региони. Наградата е признание за свършеното в Община Ловеч по въпросите на дигитализацията чрез спечелен проект „По-близка Европа – Отворена платформа за граждански инициативи“.
При награждаването Даниела Цанова каза:
Още: В Тетевен ще се проведе традиционният Коледен базар
Още: Гимназия в Тетевен е с обновен физкултурен салон
„Работя от 1997 г. в Община Ловеч и имам много дипломи и сертификати за квалификации, но това е първата грамота, която получавам. Вълнувам се, защото за мен това е нещо много голямо. Това е награда за цялата администрация на община Ловеч. Благодаря, че сте забелязали нашия труд. Благодаря на първо място на кмета на Община Ловеч г-жа Корнелия Маринова, тя ни даде свобода да мислим и да даваме предложения“.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Село Черни Вит отбелязва своя празник - 110 години от създаването си
Още: Семейство с три деца е пострадало при пожар в Луковитско
В изнесените доклади по време на конференцията се сочи, че през последните години се забелязва постепенно сливане на урбанизацията и цифровата революция. Това породи възникването на „интелигентните/умните градове“, като преход към цифрово управление на съвременните градове/общини.
Всеобщо е виждането, че 5G технологията е ключът към изграждането на интелигентните градове. Това, което все още липсва за тяхното бързо развитие, е инфраструктурният „ключ“ за новите дигитални светове.