Андрей Райчев: Електоратът е проблемът

25 април 2014, 08:47 часа • 26132 | прочитания

„Политиците ще кажат това, което искат да чуят хората". Това заяви в сутрешния блок на ТВ7 социологът Андрей Райчев.

Още: "Управляват заради еврото, но да не говорят за Еврото?" Докога обществото ще търпи записи, снимки и чатове

Още: За да не участват в цирк в полза на Путин: ПП-ДБ напуснаха пленарна зала (ВИДЕО)

"Нас не ни питат за България, нас ни питат накъде върви Европа - наляво или надясно. Хората взимат отношение към това дали харесват БСП или ГЕРБ. Проблемът е, че се говори тясно свързано за България, а не за Европа", категоричен бе той.

"В България денят за размисъл е след изборите. Българите трябва да се замислят кой управлява. Електоратът ние в ситуация, която определя партията. Аз много харесвам Пламен Орешарски, той е страхотен министър-председател, но как можеш да правиш реформи, когато можеш само да раздаваш бонбони на публиката. Но електоратът е такъв, не политиците. Електоратът е проблемът", категоричен бе той.

Според него има изход от ситуацията и той е национален консенсус.

Още: Борисов "не съветва" Митов за скандала в ГДБОП: Трябва да ги омете всичките (ВИДЕО)

Още: Борисов ще действа като кон с капаци за кабинета (ВИДЕО)

Социологът Васил Тончев сподели, че ние търсим арбитър за собствените си проблеми. Това било недоразумение според него.

"Конфронтацията е голяма, а алтернативата е между ГЕРБ и БСП. Те успяват да събират вниманието на базата на това, че друга възможност няма. Тук може да включим и ДПС", каза още той.

Още: Опозицията се кани на кабинета "Желязков", плаши с още един вот на недоверие

Още: Започват дебатите по първия вот на недоверие срещу кабинета "Желязков"

По думите на Тончев, държавата отново преминава през тест, а този парламент няма да изкара пълен мандат.

Райчев също е на мнение, че ще има избори и то не защото Орешарски управлява добре или зле, а защото това правителство зависи от прекалено много фактори.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес