Колко пари са ни нужни за живот: Отговаря бившият социален министър Христина Христова (ВИДЕО)

19 юли 2024, 19:30 часа • 5370 | прочитания

Изследванията за издръжка на живота, които правят от години КНСБ, са много полезни. Разбира се, всяка методика има ограничения и трябва да се направят известни уговорки и има разлики в методиките, но бих казала, че в последните няколко години, ръстът на доходите има покритие с инфлацията.

Още: Прогноза за времето - 1 април 2025 г. (вторник)

Още: Предложение: Инвалидите с безплатно паркомясто до дома си

Това каза бившият социален министър Христина Христова в "Студио Actualno" по повод анализа на КНСБ за издръжката на живот у нас. 

Според него необходимият месечен доход за издръжка на живота на тричленно семейство с двама работещи възрастни и едно дете до 14 години е 2615 лв. към юни. За месечната издръжка на един работещ са необходими 1453 лева, посочва изследването. 

62% от работещите обаче не достигат заплата за издръжка, а около 30% от наетите получават заплата до 1000 лв. 

Още: Прогнозите се потвърждават: Снегът идва след броени дни!

Още: Най-важните новини за деня: 31 март 2025 г.

Снимка: БГНЕС 

"Политическата нестабилност, която има в България от 3 години има много неблагоприятни ефекти за инвестициите. Имаме ръст на икономиката, но той не е достатъчен, за да може да покриваме критериите за икономически растеж и за влизане в еврозоната. Все още имаме инфлация, която не може да покрие Маастрихтските критерии за приемане на еврото", сподели Христова. 

Достатъчен ли е темпът на увеличаване на минималната работна заплата, за да покрие нарастващите доходи за издръжка и ще се отрази ли бъдещото ни влизане в еврозоната на покупателната способност - вижте в интервюто. 

Още: Цензура за Самуел Финци и срам за всички нас - скандалите и важното в мрежата на 31 март

Още: Прокуратурата разкри детайли за мистериозната смърт на майката на български европрокурор

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Александра Йошева
Александра Йошева Отговорен редактор
Новините днес