Днес ще ви срещнем с един български художник, който се реализира в САЩ и… работи в Intel. Той едва ли е средностатистическият българин, които живее и работи в чужбина, но всички знаем, че статистиките са за статистиците. Ние хората имаме съдби, емоции, истории, които ни вдъхновяват или ни учат. Ето и неговата...
Казва се Мартин Димитров, баща на две деца. На 4 и на 2 години, които се казват се Баян и Емилия. Отива в Щатите като тенисист, който иска да се развива, но в последствие го прави в съвсем друга светлина - докторантура по компютърни науки. Скоро след това започва работа в Intel. Днес прави интересни платна и изложби. Към картините му има интерес и някои се продават много добре.
"Всеки един епизод в моя живот по някакъв начин е свързан с начина, по който рисувам. Когато бях спортист се научих на постоянство и труд. Когато учих компютърни науки се научих, че дори да знаеш всичко в една сфера можеш да надградиш, на направиш нещо ново. Всеки житейски опит развива мисленето ти и това се отразява на рисуването", сподели Мартин.
Още: От хоби до професия: Как художничка изгради професионален малък бизнес чрез социалните мрежи
Попитан дали се чувства успял, той отговаря:
"Първоначално бих отговор не, но после се замислих защо всъщност да е не. Винаги има още, което да се желае. От друга страна съм благодарен на нещата, които имам - имам комфортен живот в Америка, имам хубаво семейство. Мога да си позволява да рисувам, да купувам материали, да пътувам до България".
"Преди време си мислех, че когато рисувам ще оставя нещо след себе си, това е един начин да победиш времето, но наскоро съм станал по-песимистичен и смятам, че нищо не може да победи времето и нищо не е завинаги. Дори мраморите на Микеланджело няма да ги има някога", споделя мислите си художникът.
Мартин си мечтае някой ден да нарисува големи платна на 7-те рилски езера и други пейзажи от България, защото по музеи и галерии не е виждал подобни.
Още: Българин е спряган за един от най-талантливите чуждестранни художници в Италия (СНИМКИ)
Симеон Славчев: Тази снимка показва реалността в държавата