Според Арън Сайц, автор на изследването, въпросният софтуер е като фитнес за окото и ще ни позволи да виждаме на по-дълги разстояния.
Още: Доказано: Самотните жени са по-щастливи от самотните мъже
Още: Viasat History посвещава седмица в памет на жертвите на Холокоста
„Упражнявайки мисловната си дейност можете да поддържате във форма духа си“, казва Арън Сайц.
Ако ежедневно наблюдаваме на мониторите на компютрите си изображения с менящ се интензитет на осветеност за около 25 минути, то потенциала на окото ни може да се увеличи с 31%.
Съществуват и други подобни програми за упражняване на окото, но те са по-скоро ориентирани към по-усилен адейност на очните мускули. Според създателя на въпросния новаторски софтуер, той тества и мозъка, тъй като доброволците при експеримента избират сами изображенията и разсъждават какво правят и какво им се случва.
Още: Археолози откриха огромен подземен град в Централен Иран
Още: Внезапно изчезнали. Как е загинала древната Индска цивилизация
Освен, че експериментите са показали успех,но и разбиват схващането, че ежедневното взиране в мониторите уврежда зрението на хората.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Африка се разцепва двойно по-бързо, отколкото се смяташе
Още: От Александър Македонски до Доналд Тръмп: Как монетите стават инструменти за власт и пропаганда
„Връхната точка в програмата е, че тя позволява на мозъка да оброботва по-добре изображенията постъпили от очите. Потенциалът на зрителните ни органи е доста по-голям от този, който използваме всеки ден. Когато ходим на фитнес ние тренираме и увеличаваме капацитета на тялото си. Същото се случва и с мозъка – упражнявайки го му увеличаваме капацитета“, обяснява Арън Сайц, цитиран от Mirror.