Главният инфекционист д-р Антъни Фаучи призна, че коронавирусът се е превърнал в неговия "най-лош кошмар" и "все още не е близо до края", предаде БГНЕС.
Още: В името на науката: Заразяват хора с малария, за да изследват дългосрочните ефекти на болестта
Още: Археолози откриха подземен лабиринт на инките, потвърждавайки вековен слух
Мрачното признание на Фаучи, директор на Националния институт по алергии и инфекциозни болести в САЩ, идва докато всички щати продължават с постепенното разхлабване на мерките на фона на широко разпространени протести срещу убийството на Джордж Флойд.
"За период от четири месеца той опустоши целия свят. И още не е свършило", каза Фаучи за COVID-19 по време на виртуална изява на конференция на Организацията за иновации в биотехнологиите (BIC).
Той добави, че коронавирусът е много по-сложен от ХИВ - заболяване, на което той е посветил кариерата си - поради различната му степен на тежест, варираща от асимптоматични носители до пациенти, които развиват фатални състояния.
Още: Разплетоха загадка, свързана с древните кенгура
Още: Да доживееш до 124 години - китайка споделя тайните на дълголетието
"О, Боже мой. Къде ще свърши? Все още сме в началото на истинското разбиране", каза Фаучи. Той изрично посочи, че не е ясно какъв е дългосрочният ефект от това да прекараш COVID-19.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Как мравките могат да помогнат в проблема със задръстванията
Още: Лицето на "човека дракон": сензационна реконструкция на древния хоминид
Най-добрият експерт по коронавирус в Щатите добави, че ваксините ще бъдат единственият начин за пълно ограничаване на разпространението на коронавируса и изрази увереност, че скоро ще бъде намерен антидот.
Фаучи определи афроамериканците като особено уязвима група, която поради редица различни фактори - включително социалноикономически и заетост – са подложени на двойно по-силен удар от коронавируса.
"По-голяма част от работните места [на афро-американците] не им позволяват да седят пред компютър и да извършват телеработа. Те са там, навън, правят много неща физически там, където си взаимодействаме", каза Фаучи.
Още: Иглата на Клеопатра: истината зад подвеждащото име
Още: Наистина ли гробницата на Александър Велики е скрита в базиликата „Сан Марко“ във Венеция?