„Последните 10 дни се наблюдава плавно покачване на заразените. Това оправдава очакванията за четвърта вълна. Дано бъде отложена във времето, за да наваксаме с ваксинирането. Към момента около 2 милиона са ваксинирани поне с първа доза. Но математическите прогнози са категорични – четвърта вълна ни очаква”. Това коментира пред Нова телевизия проф. Илко Гетов, представител на България в Европейската агенция по лекарствата.
Още: Тийнейджърка е със засегнат черен дроб след прием на голямо количество парацетамол
Още: Бивш министър даде рецепта за проблемите в здравеопазването
Според него като се сметнат ваксинираните и преболедувалите, около 40% от населението има някаква защита. Трябва обаче да се има предвид и дълготрайността на тази защита.
Проф. Гетов обясни, че от вчера е позволено ваксинирането на деца над 12 години с препарата на Moderna.
„Всички деца с рискови фактори, наследствени, хронични заболявания, е хубаво да бъдат ваксинирани”, посъветва проф. Гетов.
Още: Безплатно второ мнение от медицински онколог в София
Още: С искане за по-високи заплати: Медици на палатки пред здравното министерство
На лекарство срещу COVID-19 може да се надяваме след есента, смята още проф. Гетов.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: България вече е пълноправен член на Европейската конференция по молекулярна биология
Още: "Много ненаситни гърла са отворени": Бивш здравен министър обясни защо парите в системата не стигат
Още: Колективният имунитет ще ни спаси от живот "отваряне - затваряне", смята нашият представител в ЕМА