Екип от психолози, психотерапевти и психиатри оказва психологическа подкрепа на медиците на първа линия. Платформата Happy Doctors дава възможност да си насрочат час за консултация.
Още: Проф. Андрей Чорбанов: При вейповете пристрастяването става изключително бързо
Още: Лечение на парче и без информация за родителите: Ужасното състояние на детското здравеопазване у нас
В началото на пандемията след брейнсторминг с баща му, идеята хрумва на Момчил Даскалов. След това се присъединяват приятели, правят работна група.
Сега има нужда от време повече медици да разберат за платформата и тя да се наложи, разказа Момчил Даскалов пред БНР.
„Те са свикнали винаги да са насреща, те да помагат и по-трудно им е като че ли да потърсят сами тази помощ. Като общество още ни е трудно да осъзнаем колко е полезна и нужна тази помощ. Още е табу или се води, че не можеш да се справиш сам, когато търсиш психолог“, коментира Даскалов.
Още: 27 жени са потърсили помощ в "Пирогов" след поставяне на ботулинов токсин
Още: Бившият образователен министър оглави институт, който сам е създал
Нормално е специалисти, които цял живот са правили това, да са по-ефективни от нас самите, когато искаме да си помогнем, отбеляза още Момчил Даскалов.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: ВАС с важно решение за Националната здравноинформационна система
Още: Кабинетът смени председателя на надзорния съвет на НЗОК
95% от заявилите желание да помогнат на медиците чрез психологически беседи и консултации, декларират, че биха продължили с тази дейност и след пандемията, посочи Даскалов.
Инициативата е предприета с ясната нагласа, че се гради нещо, което да продължи да работи и след пандемията, поясни Момчил Даскалов, според когото е налице „много голям натиск върху здравната ни система по принцип".