"Правителството отпуска 5 млн. лв., за да се запасим с лекарството "Ремдесивир". Решението ще бъде взето на утрешното заседание на кабинета". Това обяви премиерът Бойко Борисов в Козлодуй.
Още: Христо Хинков: Без двойно увеличение на заплатите няма да има кой да работи в психиатриите
Още: Менингококовата инфекция у починалото бебе е причинена от серотип, за който няма ваксина в ЕС
„Вчера с Ангелов говорихме да отпуснем още 5 млн. лв. за това лекарство, което казват, че помага. Не лекува, но най-много помага. То излекува Тръмп. Ще купим, за да са пълни складовете”, поясни още Борисов.
Припомняме, че лекарството "Ремдесивир" скъсява с пет дни възстановяването от COVID-19, в сравнение с плацебо, и намалява при някои пациенти риска от смърт.
Reuters пише, че при пациентите на кислород в началото на лечението с "Ремдесивир", лекарството на Gilead Sciences съкращава възстановяването със седем дни, в сравнение с плацебо. Знаете, с "Ремдесивир" беше лекуван и президентът Доналд Тръмп. Лекарството получи разрешение за използване в спешен порядък в САЩ на 1 май.
Още: Властта с идея как да тушира напрежението в психиатричните болници
Още: Вашето здраве е приоритет – пътувайте безплатно до Истанбул за преглед при специалист
Темата продължава и в тези материали.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Кои са най-честите ортопедични проблеми и как се лекуват?
Още: Доц. д-р Дановска-Младенова: Висок клас магнезий елиминира безпокойството и атаките на мигрена