Д-р Гергана Николова: Не е късно за противогрипна ваксина

25 ноември 2024, 07:45 часа • 887 прочитания

Не е късно за противогрипна ваксина. Поставяме ваксините в някои случаи до края на декември. Това каза в сутрешния блок на БНТ общопрактикуващият лекар д-р Гергана Николова

Още: Проф. Георги Чернев: VII Национален конгрес на Българското дружество по дерматологична хирургия разчупва за пореден път догми в медицината

Още: Безплатни консултации за лечение на генетични и неврологични заболявания със стволови клетки

"Тази година доставката дойде навреме. В първите дни на октомври ние получихме ваксините и почти всички колеги поставихме доставените ваксини до края на месеца, което говори за засиления интерес към ваксините", каза тя. 

По думите й догодина лекарите ще имат основание да искат по-големи количества, защото сме поставили всичко, което сме получили. ОЩЕ: В очакване на грипа: Кога и как да се ваксинираме?

Ваксинацията на бременни

Тя коментира и ваксинацията при бременните жени и увери, че с поставянето на ваксина, се защитават майката и детето.

Още: Вторият медицински хеликоптер вече е в България (СНИМКИ)

Още: Застрашава живота на хората с хронични заболявания: От Асоциацията на пациентите не одобряват бюджета на НЗОК

"Абсолютно безвредно е. За бременните е желателно да се постави ваксината, защото за нея е изключително опасно да срещне грипа по време на бременност", добави д-р Гергана Николова.

По думите й децата също могат да бъдат ваксинирани, но дозата при тях е по-малка. 

В тази връзка тя коментира и ситуацията с коклюша, като по думите й е овладяна. Много работа се свърши, за да може да се овладее ситуацията", добави още д-р Николова. ОЩЕ: Кой е добре да се ваксинира против грип

Още: Грипът не си отива засега: Проф. Христова обясни защо

Още: Как да елиминираме вредното влияние на храните и да подкрепим имунитета?

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Китанова
Деница Китанова Отговорен редактор
Новините днес