По време на разболяване от COVID-19, основно трябва да пиете вода. Това важи и за периода на възстановяване, казва италианският лекар Анджелика Дювал.
Още: Това е най-добрият чай за бързо заспиване
Още: Лекар: Ябълков оцет - как влияе на кръвната захар и холестерола
Извън водата обаче има какво още да се направи. Можете да добавите здравословни мусове и напитки, за да възвърнете силата си.
За мусове Дювал препоръчва да се използват облепиха и червена боровинка, пише БГНЕС
"Вземаме два литра вода, загряваме я до 80 градуса и слагаме измити плодове, около 200 грама. За да е сладко, предлагам да добавите червени плодове като ягоди и боровинки. След това можете да използвате блендер и да получите здравословна и питателна напитка", съветва Дювал.
Още: Топ храни за здрави очи и защита срещу глаукома и катаракта
Още: Лекар: Това е най-доброто време за пиене на чай за отслабване
Не е необходимо напитката да се вари, тъй като витамините няма да се запазят за лечебното ѝ действие. Според диетолога освен мусовете терапевтичен ефект имат и настойките на основата на зелен чай.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Трябва ли да се тревожите: Как влияе червеното вино на холестерола и кръвната захар
Още: Диабет под контрол: Тези храни ще ви помогнат да понижите трайно кръвната захар
"Приготвяме ги по стандартния начин: две супени лъжици качествен насипен зелен чай на литър и половина вода. Нарязваме в него два резена портокал, добавяме една или две супени лъжици боровинки, по възможност замразени. Не препоръчвам да се подслажда, а е по-добре да се нареже ябълка без кората. Оставете напитката да кисне в продължение на 40-50 минути и я пийте през деня", каза лекарят.
Някои напитки трябва да се избягват по време на възстановителния период след COVID-19, продължава диетологът. На първо място в забранителния списък са силното еспресо и черния чай.
Още: Яжте тези плодове през зимата, за да сте здрави
Още: Учени: Всички го ядем, но този зеленчук е най-коварен за тялото ни
Още: Неочакван щит срещу рак: Какво количество кафе може да е полезно