Инициативата "Семейни обиколки в София" е не просто едно "шляене" из столичните улици, а образователна обиколка на столицата, в която научвате много интересни истории за нашия древен, но и "млад" град, предава БНР.
Още: Подаряват козунаци на пенсионери и хора в нужда утре, 17 април 2025
Още: Голямо благотворително събиране на капачки, стотинки и парични дарения
Разходките са съобразени така, че да бъдат еднакво полезни и интересни както на децата, така и на родителите им. Организират се регулярно и всеки желаещ може да се присъедини към тях за да научи нови факти от историята на столицата ни.
Един от организаторите на разходките е преподавателят от Френската езикова гимназия и екскурзовод Диана Фиданова.
По думите ѝ има разходки за чуждестранни туристи, на различни чужди езици, но на български и точно за такъв сегмент от столичното общество не са правени. Идеята ѝ хрумва при посещения на други столици в Европа.
Още: Синоптиците на NOVA търсят дом на бездомни кучета
Още: НДК грейна в розово за старта на кампания за рак на гърдата
Към идеята се присъединява възпитаник на ФЕГ, където се учи и екскурзоводство.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Направете добро и се включете в кампанията "Великден за всяко дете"
Още: Събраха над 9300 лева за ремонт на църква с уникална архитектура
Първият им опит е на 3 март. След огромния интерес, организират още две обиколки.
Всяка от тях е по около 2 часа, за да не стане досадно за децата. Началното точка е храм-паметник „Александър Невски“, включва повечето туристически забележителности и завършва до Музея на София.
Организаторите са убедени, че обиколките са полезни и интересни не само за децата. Порасналите жители на столицата също могат да научат къде е центърът на София, например, както и други факти от историята и кътчета на града.
Още: "Ръка за майка ми" - кампания в подкрепа на самотни майки и техните деца
Още: В Димитровград: 96-годишна дари 100 000 лв. за детско отделение на болницата