Проф. Христо Пимпирев получи международна награда за опазване на околната среда в Антарктида.
Още: За втори път в България: Още един българин с две изкуствени сърца
Още: Съдови хирурзи спасиха живота на мъж с кървене в стомаха
Днес, 22 май, в Пекин започна 20-ата юбилейна конференция на Комитета за опазване на околната среда в Антарктида, на което представители на България са проф. Христо Пимпирев и Драгомир Матеев.
На нея ще бъдат обсъждани всички въпроси, свързани със защитата на уникалната природа, животинския и растителния свят на Ледения континент, съобщиха от Българския антарктически институт.
При откриването на конференцията със специални мемориални плакети с пингвин бяха наградени представителите само на 7 държави, сред които и проф. Пимпирев - за активната му роля за опазване на околната среда в Антарктида.
Още: Пробив в химичната наука и надежда в битката с рака: Д-р Мария Аргирова в "Студио Actualno"
Още: Виктория е първото инвитро бебе на Столична община за 2025 г.
На 23 май е официалното откриване на 40-ото консултативно съвещание по Антарктическия договор, което по същество е правителството на Ледения континент. България е пълноправен член заедно с 29 държави и вече 20 години от 1998 г. насам управлява една десета част от планетата.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Лекарите от ИСУЛ извършиха успешна костно-мозъчна трансплантация на 14-годишно момиче