Защо люляка може да не започне да цъфти. Какви може да са причините люлякът да не цъфти?
1. Правилно посаждане
Люлякът не си пасва добре с всички растения. Ако го засадите близо до горски плодове, може да изпитва недостиг на хранителни вещества. Не е най-добрият избор и да му сложите туя, дъб и други дървета с подобна коренова система.
2. Липса на подхранване
Люлякът има нужда от подходящо подхранване, включително компост и редовно поливане.
Дори не сте предполагали за тези лечебни свойства на люляка
3. Постоянното пресаждане
Пресаждането на люлякът всяка година не му дава възможност да се вкорени в почвата. Растението има нужда от няколко години покой, преди да започне да цъфти.
4. Качество на почвата
Деоксидирането на почвата е важно, за да се осигури обилен цъфтеж на люляка. Допълнителното торене с дървесна пепел е препоръчително.
5. Издънки
Издънките на люляка трябва да бъдат премахнати още в началото, за да се осигури достатъчно енергия за цъфтеж. Ако оставите издънките да се развиват, растението няма да има достатъчно ресурси за цъфтеж.
Кой град е известен като „града на люляците“ в България?
6. Късане на клони
За да се наслаждате на цветовете на люляка през следващата година, трябва да бъдат чупени само цветовете, а не целите клони. Честото късане на клони може да намали цъфтежа.
За да гарантирате изобилен цъфтеж и невероятен аромат на люляка във вашата градина, следвайте тези съвети. При покупката на цветя, знайте в какъв свят цъфтят, за да ги разположите правилно в градината си.