Шок в Англия: Ман Сити "излетя" от Купата на Лигата! (ВИДЕО)

12 януари 2023, 09:39 часа • 1365 | прочитания

Шампионът на Англия Манчестър Сити изненадващо отпадна в четвъртфиналите на Купата на Лигата (Карабао Къп) след загуба от Саутхемптън с 0:2 като гост. На "Сейнт Мерис" "гражданите" се представиха слабо и не успяха да отправят нито един точен удар в целия двубой.

Още: "Преди Манчестър Юнайтед имаше нападатели като Бербатов, Рууни и Тевес, а сега... като Белион"

Още: Слух: Тим на българин в Топ 6 първенствата иска и Кирил Десподов в редиците си

"Светците" нанесоха двоен удар на своя съперник в рамките на пет минути в средата на първото полувреме, когато последователно Секу Мара и Муса Дженепо се разписаха. До края играчите на Пеп Гуардиола така и не успяха да отговорят на предизвикателството и се сбогуваха с надпреварата.

В другия мач от миналата вечер Нотингам Форест победи Уулвърхемптън с 4:3 след изпълнение на дузпи. Редовното време на двубоя на "Сити Граунд" завърши при равенство 1:1 след голове на Уили Боли за Форест и Раул Хименес за вълците. При дузпите домакините направиха само един пропуск, докато Уулвс сбъркаха два пъти.

По този начин в полуфиналите Нотингам Форест ще срещне Манчестър Юнайтед, а Саутхемптън ще премери сили с Нюкасъл. Победителите ще бъдат определени след два мача на разменено гостуване, които трябва да се проведат в края на януари и началото на февруари.

Още: Моуриньо пак избухна срещу съдиите! Притеснява се Фенербахче да не страда заради него

Още: Фенербахче стори голям подвиг, но рулетката при дузпите изхвърли тима на Моуриньо от Лига Европа

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Стефан Йорданов
Стефан Йорданов Отговорен редактор
Новините днес