Внукът на британската кралица принц Уилям няма да замине за Украйна за европейското първенство по футбол и няма да присъства на мачовете на английския национален отбор. Това съобщи ИТАР-ТАСС, позовавайки се на вестник „Сънди Телеграф”.
Още: Това го може само Реал Мадрид! Фамозен 8-голов трилър с куп обрати класира "кралете" на финал
Още: Фурорът на сезона във Висшата лига излъга Юнайтед! Арсенал победи, но даде свидна жертва
Принц Уилям е президент на английската Футболна асоциация, която е основана през есента на 1863 г. и осъществява общото управление на английския футбол. Очакваше се принцът в качеството си на ръководител на Футболната асоциация да присъства на срещите на английския национален отбор, които ще се проведат през юни в Донецк и Киев. Но сега стана известно, че той няма да замине за Украйна.
Отсъствието на Уилям ще бъде нов удар по Евро 2012 след като редица европейски лидери заявиха, че смятат да бойкотират спортния форум във връзка със съобщенията за нарушаването на човешките права на Юлия Тимошенко.
Още: Магията на футбола! Третодивизионен тим шокира и заби звучен шамар на шампиона на Германия
Още: Официално: Голяма промяна във Висшата лига е факт
Редактор: Сияна Любомирова
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Готов е да играе в Ла лига": В Испания одобриха българския национал, спряган за трансфер в елита
Още: Кошмарът за Сити продължава: Головият хищник на „гражданите“ е аут за неопределено време