Похвално: Кроос и компания даряват част от премиите си от Евро 2024

1900

Футболистите от националния отбор на Германия ще дарят част от премиите си от Европейското първенство по футбол, което се провежда в страната, за благотворителност. Това разкри местния вестник „Билд“. Според информациите Тони Кроос и компания са решили да подкрепят финансово различни благотворителни организации, които работят с бездомни хора.

Германците вече си осигуриха по 50 000 евро

Както е известно, Германия се класира за 1/8-финалите на Евро 2024, след като спечели своята група „А“. По този начин играчите на Бундестима си осигуриха по 50 хиляди евро на калпак. На осминафиналната фаза на надпреварата футболистите на Юлиян Нагелсман ще срещнат отбора на Дания.

Бонусите на Бундестима

Ако успеят да достигнат до 1/4-финалите, бонусите ще скочат до 100 000 евро на човек. Класиране на полуфиналите е оценено на 150 хиляди. Триумф на домашното Европейско първенство пък ще осигури на футболистите по 400 000, докато второто място 250 000.

Онзи ден стана ясно, че основен бранител на Германия виси за мача с Дания.