Освободиха Мишел Платини от ареста

19 юни 2019, 06:35 часа • 2063 | прочитания

Бившият президент на УЕФА Мишел Платини беше освободен от ареста, съобщи БГНЕС, позовавайки се на АФП. Той беше задържан за няколко часа за разпит във връзка с наказателно разследване за присъждането на домакинството на световното първенство на Катар през 2022 година.

Още: "Класическо португалско менте": Вили Вуцов с остра критика към определян за легенда на Манчестър Юнайтед

Още: В Аржентина избраха следващия Меси, редица европейски грандове са по петите му

"Той вече не е в ареста", каза Уилям Бърдън, адвокатът на френската футболна легенда, малко преди 1 часа сутринта местно време. Имало е "много шум за нищо", добави той.

Платини беше един от 24-те члена на Изпълнитления комитет на ФИФА, които през 2010-та година взеха спорното решение да дадат домакинството на Мондиал 2022 на Катар, а във връзка с разследването във вторник беше разпитан и бившият и бившият вътрешен министър на Франция от времето на президента Никола Саркози - Клод Геан.

 

Още: Това го може само Реал Мадрид! Фамозен 8-голов трилър с куп обрати класира "кралете" на финал

Още: Фурорът на сезона във Висшата лига излъга Юнайтед! Арсенал победи, но даде свидна жертва

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес