Нова година, стар ПСЖ: "Принцовете" се възкачиха на френския (супер)престол (ВИДЕО)

03 януари 2024, 23:39 часа • 2634 прочитания

Пари Сен Жермен е новият стар носител на Суперкупата на Франция! Отборът на Луис Енрике надви победителя в турнира за Купата от миналия сезон Тулуза с 2:0 на "Парк де Пренс". Канг-Ин Лий откри резултата за "принцовете" още в третата минута, а в края на първото полувреме суперзвездата Килиан Мбапе удвои аванса на своя тим.

ПСЖ поведе в началото, а после бе спасен от Донарума и гредата

Домакините поведоха чрез първата си атака в мача. 180 секунди след началния сигнал Лий засече хубав пас на Усман Дембеле за 1:0. Габриел Суазо можеше да възстанови паритета, но не успя. Брадли Баркола, Дембеле и голмайсторът Лий пропиляха добри възможности за ПСЖ. Джанлуиджи Донарума се намеси решително, за да отрази шут на Тайс Далинга, който се отби и в гредата.

ПРЕДИ НОВА ГОДИНА: Мечтан рожден ден за Килиан Мбапе при важен успех на ПСЖ (ВИДЕО)

Дните до Евро

Мбапе с хубав гол, Хакими уцели греда, Шкриняр се контузи

Много малко преди почивката Мбапе завърши прекрасния си индивидуален рейд с бомбастичен изстрел за 2:0. През второто полувреме Ашраф Хакими нацели страничната греда на гостите от пряк свободен удар. В 71-вата минута пък централният защитник Милан Шкриняр бе заменен принудително от новото бразилско попълнение Лукас Бералдо. До последния съдийски сигнал нови попадения не паднаха въпреки опасните положения пред двете врати.

ОЩЕ: Да играеш с номер "1+8" в европейския елит: Има такова чудо (ВИДЕО)