Нидерландия и Германия сътвориха зрелищен двубой на "Йохан Кройф Арена" в Амстердам, завършил 2:2. В голямото дерби на втория кръг от турнира на Лига на нациите Тижани Райндерс откри резултата рано-рано. Бундестима обаче стигна до пълен обрат чрез Дениз Ундав и Йошуа Кимих. В началото на втората част Дензъл Дъмфрис възстанови паритета, но лошата новина за "оранжевите" е контузията на защитника на Манчестър Сити - Нейтън Аке.
Още: Фенербахче стори голям подвиг, но рулетката при дузпите изхвърли тима на Моуриньо от Лига Европа
Още: 9 гола в един мач и взети поправки: РЕЗУЛТАТИ от Лига на конференциите
Нидерландия и Германия не се победиха в голово шоу
Домакините стартираха превъзходно срещата. Гравенберх изведе по прекрасен начин Райндерс, който красиво преодоля Тер Стеген за 1:0. Голът даде импулс в играта на "лалетата", които пропуснаха хубав шанс чрез Дъмфрис. Вратарят на Маншафта пък показа уменията си, за да отрази опасен изстрел на Симонс.
ОЩЕ: Англия надигра Финландия във вечерта на Хари Кейн, Грузия не спира да впечатлява (ВИДЕО)
Още: В мач с три дузпи: Юнайтед се спука да изтърва, но се класира напред в Лига Европа
Още: Червен картон уби римска мечта в Лига Европа! 4-кратен европейски шампион се сгромоляса
Германия изравни, Нейтън Аке се контузи
Тъкмо когато всичко изглеждаше отлично за Нидерландия, възпитаниците на Юлиан Нагелсман нанесоха своя удар. Те се възползваха от грешка в противниковата отбрана, а Ундав се оказа на точното място и изравни. Малко по-късно бранителят на Манчестър Сити Нейтън Аке пострада при сблъсък и бе изнесен на носилка от терена, а впоследствие заменен от Тимбер.
Ундав с гол и асистенция
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Ливърпул вади 100 милиона за един от героите на ПСЖ, впечатлил на "Анфийлд"
Още: Мисия „Нов договор“ в Байерн продължава, цел на Барса и Реал остава в Мюнхен
В добавеното време на първата част, преминала с куп интересни положения, голмайсторът Ундав асистира на Кимих, който осъществи пълния обрат. След почивката "оранжевите" отговориха. Боби подаде на Дъмфрис, а футболистът на Интер реализира за 2:2.
ОЩЕ: Напрежение в нидерландската съблекалня: Ван Дайк не иска и да вижда Зиркзее (ВИДЕО)
Още: Вратарят на Реал захапа Чоло Симеоне: Уморих се някой постоянно да се прави на жертва
Още: Огромна трагедия: Легенда на Партизан се самоуби