Намери се кой да победи Леверкузен в Бундеслигата! И то по най-болезнения начин (ВИДЕО)

31 август 2024, 21:45 часа • 1860 прочитания

РБ Лайпциг прекрати серията на Байер Леверкузен от 35 поредни мача без загуба в Бундеслигата! "Червените бикове" постигнаха невероятен обрат и надвиха "аспирините" с 3:2 в двубой от втория кръг на германското първенство. Ключов принос за успеха с две попадения имаше Лоис Опенда.

Приказката на Леверкузен в Бундеслигата приключи

През първата част всичко се развиваше перфектно за тима на Шаби Алонсо. Джереми Фримпонг откри резултата в 39-ата минута, а малко преди почивката Алехандро Грималдо удвои преднината на Байер, възползвайки се от пас на Флориан Вирц. В седмата минута от добавеното време обаче Кевин Кампъл намали изоставане на РБ Лайпциг.

ОЩЕ ОТ БУНДЕСЛИГАТА: Борусия Дортмунд стъпи накриво, Щутгарт се издъни в 6-голов трилър, а Леверкузен громи (ВИДЕО)

Фамозен обрат сложи край на серията на "аспирините"

През второто полувреме Бенямин Шешко подаде на Опенда, чийто остър изстрел нямаше как да бъде спрян от вратаря Антонин Коларж. 10 минути преди да изтече редовното време отново Опенда бе точен за крайното 3:2, което сложи точка на внушителната серия на "аспирините". Последната загуба на Байер Леверкузен преди днешната беше 0:3 от Бохум на 27 май 2023 година.

ОЩЕ: След напускането на Де Лихт: Байерн се рамина със "сигурен" трансфер на нов защитник