Магията на Гюлер огорчи грузинския дебют на голям форум в мач с красиви голове (ВИДЕО)

4616

Турция подчини Грузия с 3:1 в първи мач от група F на Европейското по футбол в Германия. На „Сигнал Идуна Парк“ Мерт Мюлдюр откри резултата с красив шут от воле. До края на първата част обаче Георгес Микаутадзе изравни, вкарвайки историческо първо попадение за страната си на голям форум.

След почивката детето чудо Арда Гюлер прати в екстаз привържениците на "лунните звезди" с кандидат гол на шампионата. В самия край на сблъсъка резервата Керем Актрюркоолу оформи крайния резултат. В хода на двубоя символичните домакини уцелиха греда, а "кръстоносците" сториха същото два пъти.

ОЩЕ: Меле на Евро 2024! Страшни сцени преди Турция - Грузия (ВИДЕО)

Красиви голове донесоха ценен успех на Турция

Футболистите на южната ни съседка стартираха изключително силно срещата и наложиха своето темпо. Опорният полузащитник Каан Айхан пропусна страхотна възможност. Негов изстрел от границата на наказателното поле се спря в десния страничен стълб. Отговорът на символични гости не закъсня и Мерт Гюнок трябваше да се намесва след коварен рикошет.

Воле на Мюлдюр носи аванс на "лунните звезди"

Все пак логичното се случи в средата на първото полувреме, когато Мерт Мюлдюр се озова на пътя на избита топка и с фамозно воле остави безпомощен Мамардашвили. "Лунните звезди" се възползваха от импулса в играта си по страхотен начин. Центриране на Гюлер отдясно стигна до Йълдъз, който удвои аванса на тима си. ВАР обаче се намеси и отмени гола заради милиметрова засада.

Грузия вкара исторически първи гол на голям форум

Грузинците съумяха да укротят съперника. Тяхна постепенна атака бе завършена от Георгес Микаутадзе, който реализира историческо първо попадение на голям форум за своята държава. До почивката "кръстоносците" пропиляха прекрасен шанс да излязат напред в резултата.

ОЩЕ: ЕВРО 2024: Група F – Роналдо, Португалия и 3 непредсказуеми състава

Арда Гюлер

Магията на Арда Гюлер!

На старта на втората част Мюлдюр не бе достатъчно прецизен, за да върне преднината на Турция. В 66-ата минута заблестя магията на вундеркинда Арда Гюлер. Младата звезда на Реал Мадрид заби феноменален гол от дистанция за 2:1. Това обаче не сломи грузинците, които уцелиха напречната греда чрез Кочорашвили.

До края на мача "кръстоносците" пропиляха няколко шанса, включително уцелиха още веднъж страничния стълб. С последното докосване на топката пък Актюркоолу вкара за 3:1 в опразнената врата на противника.

ВИЖТЕ: Пълна ТВ програма за Евро 2024