Ливърпул и Нюкасъл обърнаха, но после се провалиха (ВИДЕО)

08 октомври 2023, 18:01 часа • 3302 прочитания

Брайтън и Ливърпул завършиха 2:2 в двубой от осмия кръг на Висшата лига. Симон Адингра откри резултата в средата на първата част, но до почивката геният на Мохамед Салах се прояви с два гола, като вторият бе от дузпа. В 78-ата минута обаче Люис Дънк изравни. Така мърсисайдци заемат третото място във временно класиране с 17 точки. "Чайките" пък са шести с пункт по-малко.

Брайтън наказа грешка в разиграването на мърсисайдци

Двата отбора започнаха динамично срещата. В 21-вата минута гостите допуснаха грешка при разиграването. Пас на Ван Дайк към Мак Алистър бе пресечен от Адингра, който матира излезлия напред Алисон с изстрел от дистанция. До края на полувремето обаче Салах попадна под светлината на прожекторите. В 40-ата минута пресата на Ливърпул даде резултат.

ОЩЕ: Клоп призова мачът между Ливърпул и Тотнъм да се преиграе

Ливърпул Салах

Салах с два гола до почивката

Възпитаниците на Юрген Клоп комбинираха бързо помежду си, за да може Нунес да асистира на египетския нападател, който възстанови паритета. Малко по-късно Собослай бе съборен в наказателното поле и главният съдия посочи бялата точка. Зад топката застана Салах и изведе отбора си напред.

Грабенберх с фамозен пропуск, Дънк изравни

Стартът на втората част бе белязан от пропуски за Брайтън. В 54-тата минута Гравенберх също опропасти невероятна възможност, нацелвайки гредата. Домакините имаха сериозни претенции за дузпа, които не бяха уважение, а треньорът им Роберто ди Зерби получи жълт картон. В 78-ата минута Люис Дънк се оказа най-съобразителен при центриране и изравни.

Кудус спаси Уест Хям срещу Нюкасъл

В друг сблъсък от английското първенство Уест Хям се измъкна в самия край на редовното време срещу Нюкасъл и стигна до равенство 2:2. Томас Саучек изведе "чуковете" напред в 8-ата минута. Александър Исак блесна за "свраките" с две попадения след почивката. В 89-ата минута обаче Мохамед Кудус оформи ремито.

В другия двубой от 16:00 часа Уулвърхемптън и Астън Вила не се победиха. Срещата помежду им завърши 1:1. Точни бяха Хи-Чан Хуан и Пау Торес. Марио Лемина пък бе изгонен в добавеното време.

ОЩЕ: ВАР-ът на Actualno: По-добър от ВАР-а на Левски и Ливърпул!