Килиан Мбапе се отпуши в Ла Лига и донесе три точки на Реал Мадрид

02 септември 2024, 00:38 часа • 2105 прочитания

Килиан Мбапе реализира първите си две попадения в Ла Лига при победата на Реал Мадрид с 2:0 над Бетис в двубой от четвъртия кръг на испанското първенство. Французинът откри резултата в 67-ата минута, а малко по-късно удвои аванса на "белия балет" от дузпа.

Реал Мадрид победи Реал Бетис с два гола

Мачът на „Сантиаго Бернабеу“ започна добре за гостите, но "кралете" бързо се съвзеха. Милитао, Винисиус и Родриго пропуснаха през първото полувреме. В 50-ата минути Вини Жуниор уцели гредата, а Силва изби изстрел на Родриго. Около четвърт час по-късно Валверде асистира елегантно на Мбапе, който вкара първото си попадение в Ла Лига.

ОЩЕ: Кошмарен старт за Мбапе в Испания: Французинът с най-лоша статистика в топ първенствата

Вторият гол падна от дузпа

В 75-ата минута ВАР се намеси и главният съдия отсъди дузпа за нарушение срещу Винисиус. Зад топката застана Килиан Мбапе, който се разписа за 2:0. До края на сблъсъка темпото спадна и голове не паднаха.

ОЩЕ: Тийнейджърската сензация на Реал Мадрид Ендрик: Гениален на терена и строг извън него