Кейн блеси за Байерн при погром над Бохум, „вълците“ измъчиха Дортмунд (ВИДЕО)

23 септември 2023, 18:45 часа • 1696 прочитания

Хари Кейн изигра поредния си много силен мач с екипа на Байерн Мюнхен при разгромната победа на баварците над Бохум със 7:0. Английският национал, за когото бяха платени на Тотнъм над 100 милиона евро през лятото, реализира хеттрик, а също така направи и две асистенции.

Байерн и Хари Кейн се забавляват

Байерн още в 4-ата минута с попадение на Чупо-Мотинг, който се разписа след подаване на Кингсли Коман. Десетина минути по-късно резултатът стана 2:0 за баварците след гол на Хари Кейн. Половин час след началото на срещата Матайс де Лихт направи преднината на домакините класическа след центриране на Кимих от корнер. Малко преди края на първата част Кейн изведе отлично Лирой Сане, който се разписа за 4:0.

Tradition 🤝

Posted by FC Bayern München on Saturday, September 23, 2023

След почивката Байерн продължи да натиска и получи право да изпълни дузпа в 54-ата минута. Зад топката застана Кейн, който не сгреши и реализира второто си попадение в мача. Десетина минути преди края на редовното време на двубоя Хари Кейн направи втората си асистенция в срещата. Той намери по отличен начин Матис Тел, който се разписа за 6:0. В самия край на мача Мазрауи асистира на Кейн, който оформи своя хеттрик.

Дортмунд едва бие, Унион продължава да затъва

В друг мач от кръга Волфсбург измъчи здраво Борусия Дортмунд, но все пак „всетфалци“ показаха качествата си и победиха с минималното 1:0. Единственото попадение в срещата пада в 69-ата минута и бе дело на Марко Ройс.

90' Schluss in Dortmund! HEIMSIEG! 💛 Der Treffer des Tages von Marco Reus in der 69 Minute sorgt dafür, dass die drei Punkte hier in Dortmund bleiben! 💪

Posted by Borussia Dortmund on Saturday, September 23, 2023

Мъките за Унион Берлин от началото на сезона пък продължават. Столичани загубиха от Хофенхайм и са далеч от най-доброто си представяне. Както е известно, през миналия сезон скромният тим завърши в Топ 4 на Бундеслигата и си осигури участие в груповата фаза на Шампионска лига.