Хари Кейн спаси Англия от провал срещу Тунис

18 юни 2018, 22:57 часа • 2781 прочитания

Отборът на Англия постигна много трудна победа на старта на Световното първенство по футбол 2018. "Трите лъва" се наложиха над тима на Тунис с 2:1, а двете попадения за шампионите от 1966 година вкара капитанът Хари Кейн.

Таранът на Тотнъм откри през първата част след изпълнение на корнер, при което топката бе изчистена на крака му. Последва много глупава проява на Кайл Уокър, която доведе до дузпа. Тя бе превърната в изравнително попадение чрез Фержани Саси.

През втората част момчетата на Гарет Саутгейт продължиха да търсят нов гол, който да им донесе трите точки. Всичко вървеше към равенство, което предвид показаното, можеше да се счита за справедливо. Така се стигна и до 91', когато отново Хари Кейн бе най-съобразителен в наказателното поле при изпълнение на корнер, за да донесе първи три точки за тима си на Мондиал 2018.

Всичко най-интересно от трудната победа на Англия над Тунис, както и попаденията, може да видите в SportLive.bg.