Галатасарай остана непобеден в Лига Европа след 7-голово шоу! Бодьо спечели в 94-тата минута

23 октомври 2024, 20:46 часа • 559 прочитания

Галатасарай и Бодьо останаха непобедени в Лига Европа и оглавиха временното класиране с по седем точки. В двубои от третия кръг на турнира "Джим Бом" надви с 4:3 шведския Елфсборг, а норвежците се наложиха при визитата си на португалския Брага с 2:1.

Галатасарай победи Елфсборг

Истанбулският гранд стартира ударно своето домакинство. Мауро Икарди засече центриране на Дрийс Мертенс в 28-та минута и откри резултата. Исак Петерсон си вкара автогол, а до почивката Баръш Йълмаз покачи аванса на 3:0. През втората част обаче срещата се завърза. Симон Хедлунд намали изоставането в 52-рата минута. Малко по-късно Елфсборг получи правото да изпълни дузпа.

ОЩЕ: Какви печалби е постигнал Лудогорец от участието си в Лига Европа?

Зад топката застана Михаел Байдоо и не сбърка за 2:3. Възпитаниците на Окан Бурук пропиляха няколко хубави шанса, преди в 83-тата минута Юнус Акгюн да успокои страстите. Шведите не се отказаха и се разписаха още веднъж чрез Йохан Ларсон за крайното 4:3.

Драматичен успех за Бодьо над Брага

Бодьо спечели драматично в Португалия, след като Виладс Нилсен вкара победния гол в четвъртата минута на добавеното време. Иначе Хакон Евиен даде преднина на норвежците в 53-та минута, а 11 по-късно Сику Ниакате изравни. Той получи и червен картон 180 секунди по-късно, заради което домакините довършиха мача с десет души.

ОЩЕ: Резултати от Шампионска лига: Умопомрачителен "кралски" обрат, драма в края и още