Атлетико Мадрид се измъкна в последните минути от резил срещу аматьорския тим Вик в двубой от първия кръг на турнира за Купата на Краля. "Дюшекчиите" се наложиха с 2:0 като гости. И двете попадения отбеляза резервата Хулиан Алварес, след като шестодивизионният съперник остана с десет души на терена.
Още: Лионел Меси с огромно признание към един треньор и една изгряваща звезда на световния футбол
Още: Юнайтед възкръсна в 9-голов трилър! Ясни са 1/2-финалите в Лига Европа и Лига на конференциите
Атлетико Мадрид трепери срещу аматьори
"Дюшекчиите" натиснаха от първата минута. Вратарят на Вик Агустин Мора се справяше, а в 35-ата минута защитникът Хил Бертрана изчисти пред голлинията. В края на първото полувреме стражът на аматьорския клуб демонстрира рефлекс, за да спаси шут на Рикелме от пряк свободен удар. След почивката възпитаниците на Диего Симеоне продължиха да натискат.
ОЩЕ: След 9 години мъка: Барселона си отмъсти на Байерн Мюнхен с разгром! Рафиня блести с хеттрик
Doblete arácnido pic.twitter.com/CD8BRLM4M9
Още: Човекът, който накара Ливърпул да повярва, че може да стане шампион
Още: Реал Мадрид с изненадващ избор за заместник на Анчелоти
— Atlético de Madrid (@Atleti) October 31, 2024
Един грешник и един герой
Техните усилия не биваха материализирана до заключителната фаза на мача. В 80-ата минута дойде ключовият момент в двубоя. Появилият се от скамейката Алфонс Сенйе бе изгонен, защото си изкара два жълти картона в рамките на няколко минути. Той направи и нарушение в наказателното си поле, за което главният съдия посочи бялата точка.
Още: След провала срещу Арсенал: Анчелоти напуска Реал (ВИДЕО)
Още: По примера на Салах: Водещ футболист на Ливърпул преподписа с клуба (ВИДЕО)
Героят се казва Хулиан Алварес!
С изпълнението на дузпата се нагърби резервата Алварес, който откри резултата. Секунди преди да изтече редовното време аржентинският нападател вкара второто си попадение и класира Атлетико Мадрид за следващата фаза на турнира за Купата на Краля.
Още: Ясни са 1/2-финалите в Шампионска лига - ето кои са отборите и кога са мачовете!
Logramos la clasificación a la segunda ronda de la Copa del Rey ❤️🤍 pic.twitter.com/FHRbCkjEO1
— Atlético de Madrid (@Atleti) October 31, 2024