Билбао удари Атлетико Мадрид и направи важна крачка към финала в Копа дел Рей (ВИДЕО)

08 февруари 2024, 01:28 часа

Атлетик Билбао постигна минимална, но изключително важна победа с 1:0 над Атлетико Мадрид в полуфинален сблъсък от турнира за Купата на Краля. На "Метрополитано" единственото попадение в срещата реализира Алекс Беренгер от дузпа в средата на първото полувреме. Реваншът на "Сан Мамес" ще се състои на 29 февруари.

Дузпа смълча "Метрополитано"

"Дюшекчиите" стартираха активно мача. В 22-рата минута обаче допуснаха фрапантна грешка в отбрана. Рейдилдо Мандава извърши нарушение срещу Бенят Прадос в наказателното поле и Алехандро Ернандес Ернандес отсъди дузпа за баските. С изпълнението се нагърби Беренгер, който матира Ян Облак.

ПРЕДИ ДНИ: Бивш играч на Реал разплака "белия балет" в края на мадридското дерби (ВИДЕО)

Дните до Евро

Мората за малко да стане герой за Атлетико Мадрид

Възпитаниците на Диего Симеоне опитаха да отговорят. Антоан Гризман, Самуел Лино и Алваро Мората се отчетоха с пропуски. В самия край на двубоя именно 19-ката на мадричани бе на път да се превърне в големия герой за своя отбор. Мората си спечели дузпа, но се оказа, че преди това е бил в положение на засада. Така домакинските привърженици си тръгнаха разочаровани, а Билбао удържа минималния аванс.

В ПРЕДНИЯ КРЪГ: Атлетик Билбао отстрани Барселона от Купата на краля (ВИДЕО)