Безпощадна Испания нанесе унизителна загуба на Грузия в евроквалификация (ВИДЕО)

08 септември 2023, 20:58 часа • 2705 прочитания

Световният шампион от 2010 година Испания разгроми Грузия със 7:1 като гост в двубой от квалификациите за Евро 2024. "Ла Фурия Роха" не прояви никаква милост към своя домакин и спечели убедително след хеттрик на Алваро Мората, а 16-годишният талант на Барселона Ламин Ямал Насрауи Ебана също бе сред реализаторите.

Испания вкара 7 гола при разгром над Грузия

Мората откри резултата в средата на първото полувреме. Пет минути по-късно Соломон Кверквелия си отбеляза автогол. Малко по-късно пък гол на Фабио Руис бе отменен от ВАР заради засада. До почивката Испания вкара още два гола чрез Дани Олмо и Мората, правейки резултата 4:0.

16-годишен талант на Барса се разписа

Четири минути след подновяването на играта Грузия върна едно попадение чрез Гиорги Чакветадзе, който е футболист на Уотфорд. В средата на второто полувреме Испания вкара два бързи гола чрез Мората и Нико Уилямс. Последното попадение в мача отбеляза Ламин Ямал Насрауи Ебана, който се разписа в 74-ата минута.

С победата Испания излезе на второ място в група А с 6 точки - на шест пункта от лидера Шотландия, който е с мач повече. Грузия остава на четвърто място с четири пункта, колкото има и третият Норвегия. Последен в групата е Кипър без точки в актива си.

ОЩЕ: 302 дни до ЕВРО 2024: Как параноя на Франко от комунисти спря Испания и короняса СССР (ВИДЕО)