Белингам влезе в историята на европейските първенства със задната си ножица срещу Словакия

01 юли 2024, 14:06 часа

Голямата звезда на Англия Джуд Белингам влезе в историята на европейските първенства по футбол с попадението си във вратата на Словакия на Евро 2024 в Германия. Както е известно, офанзивният полузащитник на Реал Мадрид се разписа със задна ножица в 95-ата минута на срещата и по този начин прати мача в продължения, в които „трите лъва“ триумфираха и се класираха за 1/4-финалите на турнира.

Рекордът на Джуд Белингам

Попадението на Белингам в 1/8-финала срещу Словакия падна в 94:34 минута. По този начин той реализира най-късния гол, вкарван от Англия в историята на европейските първенства. Също така това бе първият точен удар на „трите лъва“ в двубоя.

Белингам е лидерът на Англия

Джуд Белингам пък се утвърди като лидер на състава на Англия по време на Евро 2024, след като до момента реализира две попадения в турнира. Халфът на Реал Мадрид вече има 5 гола на сметката си за „трите“ лъва, които е вкарал в общо 33 двубоя.

По-рано днес пък нападател на Нидерландия се оказа безработен часове преди мача с Румъния на Евро 2024.