Баварската машина не се спира, унищожи Волфсбург с 6:1

08 март 2014, 22:46 часа • 16783 прочитания

Баварската машина не се спира и взе поредната си жертва. Байерн (Мюнхен) буквално унищожи Волфсбург с 6:1 на собствения му стадион в мач от 24-ия кръг на Бундеслигата. Така вече авансът на тима на Пеп Гуардиола във временното класиране е цели 23 точки пред следващия го Борусия (Дортмунд). Налдо изведе домакините напред в резултата в 17-ата минута, но след това баварците напълниха мрежата на Диего Беналио с попадения на Джердан Шакири (26), Томас Мюлер (63, 78), Марио Манджукич (66, 80) и Франк Рибери (71). Петте гола през второто полувреме паднаха в рамките на 17 минути. По този начин тимът на Гуардиола постави нов рекорд за пореден брой победи в Бундеслигата. Това е 16-и последователен успех за отбора, с което той подобри своя рекорд от 2005 г. Това е също така 16-и пореден мач, в който Байерн вкарва поне два гола - също ново върхово постижение в германския елит. С второто си поредно поражение съставът на Дитер Хекинг се отдалечи на 5 точки от място в Шампионската лига, което е голямата му цел. Иначе днес двубоят на "Фолксваген Арена" беше под въпрос заради токов удар в града, който засегна и стадиона. В крайна сметка домакините успяха да осигурят електричество за спортното съоръжение.

Вердер (Бремен) пък изтръгна важни 3 точки при гостуването си на Нюрнберг след 2:0 и се отдалечи на 8 точки от опасната зона на изпадащите. "Франките" обаче си остават сериозно застрашени. Играчите на Робин Дут показаха дисциплина и отлична ефективност и заслужено си тръгнаха усмихнати. Франко ди Санто откри резултата в 40-ата минута, а Филип Баргфреде удвои преднината на своите в 68-ата. Отделно бременци удариха две греди - на Ди Санто и Аарон Хънт. Този мач обаче ще бъде запомнен с една ситуация от второто полувреме. Тогава капитанът на гостите Хънт падна в наказателното поле на домакините и съдията Мануел Грефе посочи бялата точка. Футболистите на Нюрнберг започнаха да протестират, след което Хънт сам си призна, че няма никакво нарушение. Като чу това, реферът отмени дузпата. Вердер го очаква тежка серия. На отбора предстоят мачове със застрашените от изпадане Щутгарт, Фрайбург и Хановер 96, както и с гонещите място в Шампионската лига Волфсбург и Шалке 04. Долу-горе същата е програмата и на Нюрнберг - директни сблъсъци на дъното срещу Хамбургер ШФ, Айнтрахт (Франкфурт), Щутгарт и Фрайбург.

Шалке 04 се върна на пътя на победата, след като разби у дома Хофенхайм с 4:0. Головото шоу в Гелзенкирхен започна в 6-ата минута с попадение на холандеца Клаас Ян Хунтелаар, възползвал се от пас на Жоел Матип. В 28-ата минута Хунтелаар удвои преднината на домакините, а три минути по-късно пропусна и дузпа, за да се запази този резултат непроменен до почивката. През втората част в 55-ата минута Чинеду Обаси вкара за класическото 3:0, възползвайки се от подаване на Кевин-Принс Боатенг. В 79-ата минута пък Дракслер изведе Хунтелаар, който оформи хеттрика си и крайното 4:0.

С успеха си Шалке 04 събра 44 точки и се изравни по този показател с третия Байер (Леверкузен), но остана на четвърто място заради по-лошата си голова разлика. Хофенхайм е десети с 29 пункта.