Барса се развихри в Шампионска лига! Дортмунд вкара 7 гола на исторически британски тим (ВИДЕО)

01 октомври 2024, 23:52 часа • 674 прочитания

Испанският колос Барселона разгроми Йънг Бойс с 5:0 като домакин във втория си мач от основната схема на Шампионска лига. Роберт Левандовски отбеляза два гола за каталунците, затвърждавайки отличната си форма от началото на сезона, а Иниго Мартинес вкара първи гол с фланелката на каталунците.

Барселона разгроми Йънг Бойс

Левандовски откри резултата още в осмата минута, а Рафиня и Иниго Мартинес добавиха по още един гол до почивката. През второто полувреме Левандовски добави още едно попадение, а Камара си отбеляза автогол. Мачът бе изгледан от трибуните от новия вратар на Барса Войчех Шчесни.

Барселона - Йънг Бойс

Борусия Дортмунд унижи Селтик

По същото време Борусия Дортмунд също записа разгромен успех, и то с още по-изразителен резултат. "Жълто-черните" надвиха шотландския Селтик със 7:1 като домакин. Селтик, който е първият британски тим, печелил Купата на европейските шампиони, не успя да защити честта си и бе тотално обезличен на терена.

Емре Джан откри още в седмата минута, но две минути по-късно Маеда изравни за Селтик. Това само разгневи домакините, които вкараха нови четири гола до почивката. Карим Адейеми отбеляза хеттрик, а един гол добави и Серу Гираси от дузпа.

Класиране в Шампионска лига

През второто полувреме Гираси вкара още един гол, а крайното 7:1 оформи Феликс Нмека. Така Дортмунд излезе на върха в класирането в основната схема на Шампионска лига с актив от 6 точки и голова разлика 10:1. Със същия актив е Брест, който разби бивш асистент на Юрген Клоп в Ливърпул. Барса пък е девети с 3 пункта, след като загуби първия си мач срещу Монако.