8-голов разгром във Висшата лига с 8 различни голмайстори (ВИДЕО)

24 септември 2023, 20:29 часа • 4913 прочитания

Английският тим Нюкасъл постигна изключително изразителна победа с 8:0 като гост на Шефилд Юнайтед в мач от шестия кръг на Висшата лига. По-любопитното бе това, че попаденията за "свраките" бяха отбелязани от осем различни голмайстори.

Нюкасъл разгроми Шефилд Юнайтед

Шон Лонгстаф откри резултата в средата на първото полувреме, а до края на частта паднаха още две попадения, реализирани от Дан Бърн и Свен Ботман. След почивката по един гол добавиха Калъм Уилсън, Антъни Гордън, Мигел Алмирон, Бруно Гимараеш и Александър Исак.

Победата бе трета за Нюкасъл от началото на сезона във Висшата лига, като изкачи отбора до осмото място с актив от 9 точки. Отборът на Шефилд пък остава на последното 20-то място, като все още е без победа в елита от старта на кампанията.

По-рано пък се изиграха дербито Арсенал - Тотнъм и мачовете на Ливърпул и Челси (ВИДЕО)