Наследници сме на решения да се раздават пари на калпак, вероятно за печелене на бързи политически дивиденти. Това каза социалният министър Иванка Шалапатова пред БНР.
Още: Ето колко достигна средната пенсия през ноември
Още: Предпразничен обрат с курса на еврото спрямо долара
"Това не е политиката, която аз водя. До края на годината ще бъде направен цялостен анализ за социалния ефект на всички помощи, които се дават на деца и семейства. Нашата амбиция е всички форми на парично подпомагане да бъдат адекватни. Тази подкрепа трябва да бъде навременна и целенасочена", посочи тя.
Над 120 милиона допълнително
"Инвестираме над 120 милиона допълнително в тазгодишния бюджет, за да повишим качеството на съществуващите социални услуги и за разкриване на нови", каза още Шалапатова.
Още: Социалният министър каза обсъждат ли ротацията в кабинета
Още: Защо 2024 г. може да е идеалното време за навлизане на криптопазара и къде да инвестираме?
Още: Като МВР: НАП ще може да претърсва, изземва и разпитва ревизираните фирми
За да имаме една компетентна и подготвена сила в социалната система, трябва да има комплексна политика, посочи социалният министър.
"Досега такава не е реализирана цялостно. Нашият подход беше да изградим стратегически политиката за хората в тази система. Изпълнихме и ангажимента си да изработим първата Визия за развитие на човешките ресурси в социалната сфера за периода 2024 – 2030 година. В момента подлежи на широко обществено обсъждане", допълни тя.
Още: Не сме сами: Бюджетът на Германия за 2025 г. вероятно ще бъде приет чак през лятото
Още: Еврото премина психологическа граница спрямо долара
"Поставили сме си за цел да повишим привлекателността на професията, да повишим нивото на подготовка на работещите в социалния сектор и да подобрим условията на труд на хората, като на първо място е повишаване на възнагражденията", подчерта министърът.
Държавата дава повече пари за заплати на социалните работници
Още: Биткойнът продължава да чупи рекорди: 106 000 долара
Още: Владислав Горанов: Дефицитът в Бюджет 2025 може да е над 6%