Украйна ще може да се защити, каквото и да планира врагът срещу нея. Това заяви в традиционното си вечерно видеообръщение украинският президент Володимир Зеленски.
Още: "Алтернатива за Германия": Какво мислят германските фирми
Още: Огнян Минчев: Европа може да е първата жертва на новата доктрина на САЩ
Той съобщи, че във вторник руските войски отново са атакували електропреносната мрежа на Украйна, използвайки безпилотни летателни апарати и ракети. Държавният глава на Украйна заяви, че някои от дроновете и ракетите са били свалени от украинската противовъздушна отбрана.
Зеленски благодари на партньорите на Украйна, които помагат за укрепването на противовъздушната и противоракетната отбрана на страната. Той отбеляза, че германската система за противовъздушна отбрана IRIS-T, която Германия наскоро предостави на Киев, се е представила много добре. "Това е наистина ефективна система", каза президентът.
Следете развитието на войната в Украйна тук
Още: Светът съществува, за да бъде разделен: Тръмп и Путин споделят общ светоглед
Още: Украйна: Има критични ресурси на стойност 350 млрд. долара в окупираната от Русия територия
Зеленски коментира информацията за използването на ирански безпилотни летателни апарати от страна на Руската федерация за нанасяне на удари по инфраструктурата на Украйна.
Всичко за войната в Украйна на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
"Не бива да се забравя, че самият факт, че Русия се обръща към Иран за такава помощ, е признание от страна на Кремъл за нейния военен и политически провал", подчерта украинският лидер.
Зеленски добави, че е провел среща, на която в рамките на структурите на ООН е бил разработен проект за резолюция, предложен от Украйна, относно създаването на компенсационен механизъм, който да гарантира, че руските активи ще покрият щетите, нанесени на Украйна в резултат на войната.
Още: Великобритания обяви кога ще атакува Русия със санкции