Президентът на Украйна Володимир Зеленски е провел среща с главнокомандващия на Въоръжените сили на Украйна Валерий Залужни и му е предложил длъжността секретар на Съвета за национална сигурност в замяна на сегашния му пост.
Още: Световните лидери, които ще присъстват на погребението на папата
Още: Светът изтръпна: Кралицата е откарана по спешност в болница
Това съобщи The Economist с позоваване на източници от Генералния щаб на украинската армия, близки до Залужни, както и на източници сред народните депутати на страната. Според информацията генералът е отказал.
В публикацията се посочва, че The Economist е успял да потвърди, че срещата между двамата държавни мъже на Украйна се е състояла на 29 януари.
Още: Буданов: Руската офанзива е напът да приключи, отваряйки пътя за ново контранастъпление
Още: Официален отговор от Русия: Ще отиде ли Путин на погребението на папа Франциск
Още: Русия де факто си поиска част от още една украинска област
Въпреки че тя не е довела до нищо - генералът не е приел новия пост - дисфункционалните отношения между президента Зеленски и Залужни, както и подозренията в президентската канцелария, че генералът има политически амбиции - не са изчезнали. И двамата мъже изглеждат засегнати от конфликта, а споровете между политическото ръководство на Украйна и нейните военни командири предизвикват тревоги сред западните съюзници на Украйна, отбелязва медията.
Още: Киев отрича за уволнението на генерал Залужни
Още: Вече може да бъде разкрито: Папа Франциск помогнал тайно на украинската армия с лични средства
Още: Наследникът: Руски телеграм-канал публикува кадри със сина на Путин (СНИМКИ)
Според украинското издание ТСН сред възможните кандидати за поста главнокомандващ на Въоръжените сили на Украйна са генерал Олександър Сирски и началникът на Главното разузнавателно управление Кирило Буданов, който според някои източници е отказал поста в последния момент.
Още: Ватиканът съобщи кога ще е погребението на папата
Още: Публикуваха първите посмъртни снимки на папа Франциск (СНИМКИ)
Още: Смяна на главнокомандващия Залужни с Буданов: Слухове тревожат украинската армия